„Więcej czerwieni” Katarzyna Puzyńska

niedziela, stycznia 10, 2016

matras.pl
Przenieśmy się do uroczego Lipowa. Mieszkańcy dopiero co otrząsnęli się po ostatnich zabójstwach, do jakich doszło na terenie ich małej, spokojnej wioski, a tu już dzieje się coś nowego.  Ofiarami znowu dwie młode i okaleczone kobiety. Czy to był wypadek? Nikt w to już nie wierzy. Daniel Podgórski, jako jedyny policjant z jednostki zostaje oddelegowany do współpracy z kontrowersyjną Klementyną Kopp, bo podobno w kupie większa siła (a przynajmniej wszyscy tak myślą). Sieć połączeń między kolejnymi ludźmi zaskakuje tak samo nas czytelników, jak i policjantów. Wiele rzeczy, wypowiedzianych w odpowiednim czasie ułatwiłoby wszystkim sprawę, ale nikt nie chce się świadomie podkładać – wszyscy bronią własnych liter.

A sprawa naprawdę nie należy do tych najłatwiejszych. Policjanci pracują w pocie czoła, a warto również tu dodać, że nie żyją oni samą pracą, ale i problemami w życiach prywatnych. Każdy ma czymś głowę zaprzątniętą, każdy działa na kilku frontach i żeby to wszystko ze sobą pogodzić, jednocześnie próbując nie zwariować to naprawdę nie lada wyczyn.

Klementyna Kopp, nowa śledcza wprowadza do książki powiew świeżości. To jej oczami mamy okazje spojrzeć z innej strony na znajomych nam policjantów, to dzięki niej zauważamy ich „dziwne” zachowania, a jednocześnie mamy dostęp do umysłu niemal każdego.

„Więcej czerwieni” to bardzo przyjemna, trudna i skomplikowana historia kolejnych dwóch morderstw.  Aż dziw się bierze, że w takiej przyjaznej (doprawdy!) okolicy dochodzi do tylu nieszczęść. Scenariusz robi się lekko jak u Ojca Mateusza (jaki ten Sandomierz pechowy), ale mi to nadal nie przeszkadza. Zakochana jestem po uszy w Lipowie, policjantach tych dobrych i złych (bo każdy ma coś na sumieniu) i na pewno nie rozstanę się z tą serią dopóty, dopóki będzie się pojawiała na sklepowych półkach.

Wam, kochani moi mogę jedynie polecić „Więcej czerwieni” jak i – z czystym sercem – kontynuację, choć ja jestem dopiero w trakcie jej czytania.


You Might Also Like

0 komentarze

Instagram