Nordicana. Za co kochamy Skandynawię // Kajsa Kinsella

By Ola - niedziela, lutego 12, 2017Hygge, duńska filozofia szczęścia opanowała cały świat. Teraz każdy chce według niej postępować, każdy chce cieszyć się małymi rzeczami, doceniać to co ma, cieszyć się chwilą. Ja idę z kolei na pohybel – nie czytałam jeszcze żadnej z dwóch książek, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku i które odnoszą się do tej tematyki. Za to przeczytałam coś – w moim mniemaniu – sto razy lepszego, i o tym Wam dzisiaj opowiem.

Nordicana. Za co kochamy Skandynawię? to książka opowiadająca, przybliżająca nam, w zaledwie stu hasłach, istotę Skandynawii. Przeczytamy w niej o muminkach, mitach i legendach, wzornictwie, designie, tradycyjnych potrawach, zorzach polarnych, ciekawych zakątkach, ale też o znanych pisarzach, kulturze i tym wszystkim, z czym kojarzą się nam te kraje. Nordicana to istne kompendium wiedzy, które pokochałam nie tylko za treść, choć trzeba przyznać, że autorka się postarała, ale też – albo i przede wszystkim – za cudowną szatę graficzną.Bo ta książka, oprócz tego, że ją się pochłania stronę po stronie, jest tak przepięknie zrobiona, że ta estetyczna część mnie nie mogła oderwać od niej wzroku. Dbałość o szczegóły, przyłożenie  się do każdej kolejnej strony; każda grafika, każda strona, każdy jej kolor są tak przepiękne, tak idealnie do siebie pasują, tworzą całość która ściska za serce. I rzeczywiście kojarzy się ze Skandynawią, przynajmniej mi. 

Jeśli nie mieliście okazji mieć tej książki w rękach, a tematyka jest Wam bliska, mimo dość wysokiej ceny (która w tym przypadku jest jak najbardziej adekwatna do jakości), sięgnijcie po nią, bo naprawdę, naprawdę, warto ;) 


  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze