PRZEDPREMIEROWO Nowakowie. 1. Kruchy fundament // Barbara Sęk
Wydawałoby się, że ich życie jest idealne. Że jako małżeństwo uzupełniają się nawzajem i zaspokajają swoje potrzeby. Że są idealną rodziną, taką wyjętą z obrazka, której wszyscy ci zazdroszczą, jeśli jesteś jej członkiem. Nic bardziej mylnego. On, wzięty adwokat prowadzący rodzinną kancelarię, czuły, opiekuńczy, spełniony jako ojciec. Z kolei ona, piękna, błyskotliwa, dba o ognisko domowe, sprawia, że cała rodzina jako powiedzmy instytucja działa tak jak powinna. Duża, sześcioosobowa rodzina, wielki dom w Krakowie i rodzina, która… nie powstała na podwalinach wielkiej miłości a raczej zupełnego przypadku, bo przecież przypadki chodzą po ludziach. Romanse również bo okazuje się, że jakby nie wszyscy w tej rodzinie są sobie wierni, i to co miało być na chwilę zostaje na dłużej a jak wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi i najlepiej o tym przekonał się Krzysztof.

To taki krótki wstęp.

Nie, nie zdradziłam wszystkiego. Czytałam książkę i to co tu napisałam to tylko jakby czubek na stercie problemów, jakie ma rodzina Nowaków (ach tu się chce powiedzieć, czy nie ma bardziej polskiego nazwiska?).

Bardzo chciałam tę książkę przeczytać co biło się z moim drugim uczuciem to znaczy bałam się, że znowu trafię na polską sieczkę (przepraszam za uogólnianie) pod tytułem budzę się rano w różowych okularach i świat jest piękny i tym podobne, na szczęście jednak trafiłam do takiej rodziny, która ma mnóstwo problemów, wobec czego przyglądanie się jak to wszystko co było wśród nich budowane przez jakiś okres czasu się burzy, no nie powiem, jakieś emocje we mnie wywołało i zostało w głowie na wiele dłużej.

„Kruchy fundament” to książka nie taka gruba, bo opisuje zaledwie trzy dni z życia jednej rodziny. My jako czytelnicy jesteśmy świadkami zapadnięcia się właśnie tych fundamentów, wielu konfrontacji, niedowierzania – znajdujemy się w centrum, tuż przy tych bohaterach, których życie już nigdy nie będzie takie jak dotychczas. Ojciec rodziny zrobił kilka głupich rzeczy (zaczynając od poślubiania swojej żony) i jakby w tym wszystkim nie przewidział tego, że to co robi niby dla dobra rodziny (swoją drogą uwielbiam to sformułowanie) sprawia, że… stoi przeciwko niej.

Nie sposób rozpisywać się o książce tak dobrej, wypisując i jednocześnie spoilerując ją na wszelkie możliwe sposoby. Nie chcę odbierać Wam tej przyjemności obcowania z tą tragedią, tym rozpadnięciem się fundamentów bo to trzeba przeczytać samemu. Chciałam jedynie powiedzieć, że i tym razem myliłam się w swoich osądach i serio nie mogę być bardziej ze swojego błędu dumna. „Kruchy fundament” to książka o upadku dużej, krakowskiej rodziny, która z pozoru była idealna, ale jak widać niekoniecznie. Bohaterom się współczuje, ma się ich ochotę przytulić i naprawdę żałuje się, że tego zrobić nie można.

Lepszej rekomendacji chyba nie znajdziecie 😊

(A ja niecierpliwie czekam na drugą część!).

Premiera książki 6.06.2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Labels

#MójEmpik #mójpoczątekwszystkiego #konkursmoondrive 5/5 52bookchallenge 2018 52BookChallenge2015 52BookChallenge2016 52BookChallenge2017 Agata Christie Agnieszka Lingas-Łoniewska Akapit-Press Akurat Albatros AMBER Artur Rojek astraia autobiografia biografia biograficznie Black Publishing Bonda book tag Bralczyk Bram Stoker broadchurch brzydota Bukowy Las Burda książki Cecelia Ahern charles bukowski Chyłka ciekawostki Curly Heads Czarna Owca czytajPL czytamy Dagmara Półtorak Dan Brown dla młodzieży Dolnośląskie Dominik W. Rettinger Dracula dramat dziwnezdjęciawcenie ebook Eric-Emmanuel Schmitt erido.pl felietony filmowo Gaiman happysad haul historyczna iiteratura obyczajowa Izabela Sowa jakub małecki jakub żulczyk Janusz L. Wiśniewski Jeżycjada Jo Nesbø John Green Jojo Moyes Jørn Lier Horst kalendarz Karakter katarzyna bonda Katarzyna Tubylewicz kinowo konkurs kryminał kryminał polski kryminał szwedzki książka książki książkoholik książkowo księgarnia Lackberg literatura amerykańska literatura autobiograficzna literatura faktu literatura historyczna literatura kryminalna literatura norweska literatura obyczajowa literatura piękna literatura polska literatura skandynawska literatura współczesna literatura zagraniczna literatura zagrniczna maj Małgorzata Musierowicz Matthew Quick Michael Cunningham migawkamiesiąca Mikołaj Milcke Millennium mitologia muzycznie muzyka muzyka polska muzykoholik nagroda literacka nathan hill Netflix nie napisałam o nich niebo nieumiemśpiewać Nina George Nina Reichter Novae Res o mnie Obejrzajki Odkrywamy Blogosferę Olga Tokarczuk Piotr Adamczyk płyta poczuj miętę do czytania podsumowanie miesiąca poezja polska prasa poradnik praca zbiorowa prószyński i S-ka przemyślenia Puzyńska Regina Brett Remigiusz Mróz Replika reportaże Richard Paul Evans romans sensacja seriale Share Week 2017 Share week 2018 słucham Smak Słowa smutek Sophie Hannah Stosikowo śmierć świat książki Święto Blogów TAG Targi Książki tbr Teodor Szacki thriller thriller psychologiczny tomasz lipko TOP 10 tyleczytania tylemiłości urodziny W.A.B Wendy Welch wersja angielska wielka wymiana książkowa woblink współczesna wydawnictwo AGORA SA wydawnictwo akurat wydawnictwo czarna owca Wydawnictwo Czarne Wydawnictwo czwarta strona Wydawnictwo dobra litera wydawnictwo dobra literatura wydawnictwo Filia wydawnictwo insignis wydawnictwo kobiece wydawnictwo literackie wydawnictwo marginesy wydawnictwo muza sa wydawnictwo otwarte wydawnictwo Prószyński i S-ka wydawnictwo Rebis wydawnictwo w.a.b wydawnictwo znak wyniki wywiady zachciejki Zielona Sowa Znak Znak literanova Zygmunt Miłoszewski